Mój brat Albert od dziecka uwielbiał waniliowe serki z żółtym Głodem na pudełku. Pamiętam jak jadał czasem 8-10 dziennie, a i tak pytał o kolejne. Później z tego wyrósł, ale serki waniliowe wciąż były obecne w naszym domu. Początkowo nie byłem fanem serków waniliowych, jednak z wiekiem ochota na nie była coraz większa. Moja sympatia do serka waniliowego najbardziej rozkwitła kiedy połączyłem go z granolą i musli. Taka mieszanka to bez wątpienia moje ulubione śniadanie na słodko. Dlatego wymyślenie przepisu na wegański serek waniliowy było tylko kwestią czasu. Pomysł na jego przygotowanie przyszedł w momencie robienia wegańskiego masła. Przepisy te są bardzo podobne, a ich przygotowanie jest praktycznie identyczne.
Wegański serek waniliowy – przepis
Czas przygotowania: 5 min
Ilość porcji: 2
Składniki:
- 150 ml oleju kokosowego
- 150 ml oleju
- 1 łyżka soku z cytryny
- 150 ml mleka sojowego
- 16 g cukru waniliowego
Przygotowanie:
- Olej kokosowy wkładamy do małego garnka i rozpuszczamy. Potem odstawiamy go do wystygnięcia.
- Podczas gdy olej kokosowy stygnie, do wysokiego naczynia wlewamy mleko sojowe wraz z sokiem z cytryny i cukrem waniliowym. Następnie wszystko dokładnie ubijamy przy użyciu blendera przez 2 min.
- Po tym czasie dodajemy olej i blendujemy kolejne kilka minut.
- Kiedy olej kokosowy wystygnie dodajemy go do pozostałych składników, cały czas blendując. Konsystencja powinna zacząć przypominać budyń.
- Masę przelewamy do naczynia i wstawiamy do lodówki. Po dodatkowym zgęstnieniu serek jest gotowy do jedzenia. Idealnie pasuje do naszych naleśników z jagodami.
Smacznego!
Jeżeli przepis Ci się spodobał i lubisz słodkie przekąski sprawdź nasz przepis na kakaowe kulki mocy. A jeżeli macie ochotę na szybkie wegańskie przepisy, sprawdźcie nasz ebook ’WegeBunia 15 min’.
Zapraszamy na naszego instagrama, gdzie zamieszczamy nasze wegańskie przepisy w formie filmu. Polubcie nas też na facebooku ;).
Czyli jedna taka mała porcja serka ma prawie 1500 kcal? 😱😱😱
Szczerze powiedziawszy to nie liczyliśmy kcal. Używamy go bardziej jako dodatek do naleśników z jagodami niż jako sam serek
Ale można go jeść również samego 😀